Kontakt Strona główna
Zabezpieczenia antykorozyjne
Strona główna O firmie Czym jest korozja? Jak to działa? ESA w aucie ESA w Mototocyklach Montaż Tabele Często Zadawane Pytania Kup ESA Kontakt
Aktualności
Artykuły i Testy w Mediach
  1. You Tube "Miłośnicy czterech kółek" test urządzenia

  2. Rzetelny test urzadzenia na forum Jaguar Polska - cały wątek
08.05.2017
Więcej...

Działanie


Metoda działania naszego urządzenia jest ogólnie znana i stosowana w przemyśle pod nazwą katodowego zabezpieczenie antykorozyjnego. Metodę tę stosuje się od lat przy zabezpieczaniu okrętów oraz w budownictwie do zabezpieczania przed korozja zbrojeń wewnątrz konstrukcji betonowych, zabezpieczeń zbiorników pod ziemią oraz rurociagów. W tych przypadkach są to ogromne powierzchnie praktycznie nie możliwe do konserwacji innymi metodami,  stosuje się tam metodę pasywna wykorzystując naturalna różnice potencjałów metali. Nasze urządzenie jest  odmianą aktywna i wymaga zasilania jednak generuje wielokrotnie wyższe napięcie co wpływa na jego skuteczność i miniaturyzację. Jak wiadomo korozja elektrochemiczna jest wynikiem działania lokalnych ogniw galwanicznych tworzących się na powierzchni metalu. W każdym przypadku istotnym składnikiem tych ogniw jest roztwór elektrolitu. W przypadku korozji atmosferycznej elektrolitem jest skondensowana wilgoć i woda opadowa zawierająca zawsze pewną ilość rozpuszczonych substancji takich jak tlen, dwutlenek węgla, dwutlenek siarki, tlenki azotu i inne. Procesem korozyjnym wywołanym przez działanie wspomnianych ogniw korozyjnych jest proces anodowy czyli przejście atomów metalu do roztworu w postaci jonów dodatnich. Nasze urządzenie niweluje ten proces. Zabezpieczanie metodą katodową polega na polaryzacji części metalowych narażonych na korozję prądem stałym i odchylenie potencjału elektrodowego w kierunku ujemnym. W przypadku zastosowania  naszego urządzenia dodatnio  spolaryzowane projektory ze względu na swą "atrakcyjność  elektryczną" przejmują większość procesów korozji na siebie przez co  mniej atrakcyjna dla korozji karoseria samochodu jest bezpieczna .
Urządzenie nie dopuszcza do występowania niekorzystnego zjawiska ogniwa elektrycznego i nawet w kontakcie z elektrolitami takimi jak słona woda czy kwaśne deszcze i to nawet przy znacznych powierzchniach  niezabezpieczonego metalu takich jak przerysowania odpryski czy nawet istniejąca już korozja. W takiej sytuacji  karoseria naszego samochodu lub inny zabezpieczany przedmiot pozostanie bezpieczny.Urządzenie  można zastosować również do zabezpieczania antykorozyjnego innych stałych metalowych przedmiotów jak maszyny rolnicze, stoły narzędziowe, nawet ogrodzenia i pokrycia dachowe.


Polityka plików cookies