Kontakt Strona główna
Zabezpieczenia antykorozyjne
Strona główna O firmie Czym jest korozja? Jak to działa? ESA w aucie ESA w Mototocyklach Montaż Tabele Często Zadawane Pytania Kup ESA Kontakt
Aktualności
Artykuły i Testy w Mediach
  1. You Tube "Miłośnicy czterech kółek" test urządzenia

  2. Rzetelny test urzadzenia na forum Jaguar Polska - cały wątek
08.05.2017
Więcej...

zastosowanie w Motocyklu

W motocyklu montaz jest dużo prostrzy niż ma to miejsce w samochodach. JStanowi revelacyjne rozwiazanie do ochrony przed korozją w okresie zimowym w czasie gdy motocykl nie jest uzytkowany jak rowniez w ciagu całego okresu exploatacji co wymaga tylko troszkę innego mocowania .
Ze wzgledu na wiecej odsołnietych metalowych częsci w bardzo łatwy sposób  można umiejscowuc protekroty za pomoca opaski  tasmy velcro(tzw. rzepa) co ułatwi szybki montaż i demontaz  w zaleznosci od sytuacji. Do montazu najlepiej jest wybrać skrajne miejsca (tylna czesc ramy, wahacz przedni i tylni widelec amortyzatora lub  nawet same koła jeśli zo chromowane lub niklowane. Należy pamietac aby zapewnic kontakt elektryczny  elektrody (protektora) z powierzchnią zabezpieczanego przedmiotu.
W przypadku montazu na stałe sytuacja jest podobna jednak elektrody jak musza byc zamontowane tak aby pozostały niewidoczne ze wzgledow estetycznych. nalezy pamietac ze zabezpieczenie działą całyczas i w celu ciagłej ochrony zasilanie musi zostac podłączone bezposrednio z akumulatora. Tu nasuwa sie pytanie o jego rozłądowanie. oraz pobor prądy przez użadzenie. Nasze pomiary wykazałyniewielki  pobor prądu ok.12mA. jest to pobor na poziomie prostego alarmu. Taki pobór prądu  przy codzienneje exploatacji motocykla nie powinien mieć zadnego wpływu na akumulator. W okresie zimowym oraz dłuzszego przestoju  zalecamy podłączenie akumulatora do ładowania  oczywiscie pozostawiając go podłączonego w motocyklu.

Polityka plików cookies