Kontakt Strona główna
Zabezpieczenia antykorozyjne
Strona główna O firmie Czym jest korozja? Jak to działa? ESA w aucie ESA w Mototocyklach Montaż Tabele Często Zadawane Pytania Kup ESA Kontakt
Aktualności
Artykuły i Testy w Mediach
  1. You Tube "Miłośnicy czterech kółek" test urządzenia

  2. Rzetelny test urzadzenia na forum Jaguar Polska - cały wątek
08.05.2017
Więcej...

Zastosowanie ESA w samochodzie

Od lat korozja stanowi ogromny problem w przemysle motoryzacyjnym, gdzie cienka blacha karoserii może ulec szybkiemu unicestwieniu przez korozję.  Jest kilka sposobów na zabezpieczanie elementów samochodu przed rdzą. Pierwsza i najbardziej popularną ichyba najtanszą z  jest pokrycie powierzchni metalu szczelną powłoką zabezpieczającą, czyli wszelkiego rodzaju farby i lakiery. Jednak tu potrzebna jest dbałość o szczelność powłoki każdy odprysk czy uszkodzenie powoduje początek procesu korozji. W latach 70 i 80-tych karoserie droższych samochodów były zanurzane w wannach z płynnymi zabezpieczeniami jak to miało miejsce chociażby u Volvo. Niestety zabezpieczenie takie było skuteczne tylko w miejscach gdzie karoseria nie była narażona na jakiekolwiek działanie mechaniczne. Jak możemy zauważyć w wielu miejscach powłoki lakiernicze są poprzecierane lub porysowane od ciągle pracujących elementów plastikowych lub różnego rodzaju, przewodów. Faktem jest również że karoseria samochodu cały czas pracuje co można niejednokrotnie zaobserwować podnoszą auto na lewarku i próbując zamknąć lub otworzyć drzwi. Podczas parcy karoserii tworzą się mikro pekniecia powłok lakierniczych. To właśnie niedoskonałości takiej metody konserwacji przed korozją . Po kilku latach zaczęła sie nowa era w technice zabezpieczeń antykorozyjnych.  przypomno sobie  że można zastosować dużo lepszą i skuteczniejszą i w obecnym czasie już tańszą do wykonania metodę katodowego zabezpieczenia antykorozyjnego, czyli ogólnie znany  teraz, tak zwany ocynk . Polega to na galwanicznym lub ogniowym powlekaniu stali  warstwą cynku. Zaletą jest oczywiście skuteczność, wielokrotnie większą niż przy metodach konwencjonalnych, nie ma potrzeby szczelnego pokrycia powierzchni, cynk jako metal o niższym potencjale elektrycznym skupia wokół siebie wszystkie reakcje elektrochemiczne nazywane potocznie korozją lub rdzą . Nasze urządzenia działają na tej samej zasadzie protektorowej metody antykorozyjnej, są alternatywa dla samochodów bez powłoki galwanicznej po wypadkach oraz jako dodatkowe zabezpieczenie po okresie gwarancji czyli w tedy gdy powłoka cynkowa jest już zużyta.

Niestety w przypadku złużycia warstwy cynku która ulega cały czas korozji w miejscach odsłnietych, oraz gdy samochód  został naprawiany i dany element nie jest fabrycznie ocynkowany lub warstwa cynku została uczkodzona podczas spawania lub szlifowania,  miejsca te sa narażone na szybką korozje.

Właśnie dla tego stworzyliśmy ESA  Aktywny system kadodowegogo zabezpieczenia antykorozyjnego gdzie polaryzowanie prądem elektrycznym powoduje wielokrotnie wiekszą różnicę potencjałów i pozwala na punktową instalacje. Prezentowane urządzenie jest dostosowane do zabezpieczenia każdego pojazdu z zasilaniem 12V - bo właśnie takim napięciem jest zasilane. Urządzenie jest skonstruowane w taki sposób aby było absolutnie bezpieczne dla systemu elektronicznego pojazd oraz wszystkich zamontowanych w nim urządzeń. Pobór prądu jest  znikomy bo 12 mA
Urzadzenie jest proste w montażu zazwyczaj sugerowanym miejscem sa rynienki odpływowe  pod maska oraz klapa bagażnika.
Tam tez przykrecamy lub przyklejamy elektrody.
Instrukcję montazu otrzymają panswo droga mailowa po zakupie oraz wraz z urządzeniem w przesyłce. Jest rownież dostepna w zakładce  "montaż"

Polityka plików cookies