Kontakt Strona główna
Zabezpieczenia antykorozyjne
Strona główna O firmie Czym jest korozja? Jak to działa? ESA w aucie ESA w Mototocyklach Montaż Tabele Często Zadawane Pytania Kup ESA Kontakt
Aktualności
Artykuły i Testy w Mediach
  1. You Tube "Miłośnicy czterech kółek" test urządzenia

  2. Rzetelny test urzadzenia na forum Jaguar Polska - cały wątek
08.05.2017
Więcej...

Instalacja

Urządzenie nie ma wpływu na odbiorniki i instalacje w samochodzie.
Pobór prądu jest niewielki według naszych pomiarów wynosi 11-12 mA mniejszy do standardowego alarmu samochodowego.

Montaż w samochodzie

Dla zapewnienia najskuteczniejszego  i bezawaryjnego działania urządzenia  zaleca się przykręcenie elektrod (sztabki na końcach przewodów) śrubką do karoserii. Pod elektrodą wykonujemy ostrym narzędziem rysę do gołej blachy długości ok 2-3cm i szerokości ok. 2mm oraz przykręcamy elektrodę śrubką, należy pamiętać aby Elektroda leżała na płaskim odcinku karoserii i zakrywała zrobioną uprzednio rysę. W żadnym wypadku nie oczyszczamy powierzchni pod cała elektrodą ! Przez elektrodę musi przepływać woda opadowa , w żadnym wypadku nie konserwujemy nie zabezpieczamy niczym elektrod! Zalecamy wcześniej przetrzeć całą powierzchnię grubym papierem ściernym. W metodzie katodowej anody przejmują na siebie   proces reakcji elektrochemicznej jakim jest korozja. Z tego powodu co pewien czas trzeba kontrolować  stan elektrod i stwierdzając  bardzo mocne skorodowanie trzeba je po prostu wymienić na nowe. Są to najczęściej  sztabki  aluminiowo-magnezowe,  cynkowo-magnezowe lub cynkowe, mogą być również aluminiowo-cynkowe w których zaciśnięte są przewody.  Przewody są zaciskane w elektrodach.    Należy pamiętać o zabezpieczeniu samego miejsca połączenia przewodu z elektrodą. Sugerujemy zakup  nowych elektrod u nas otrzymają je Państwo z odcinakami przewodów , wystarczy tylko odciąć stare i przylutować nowe elektrody. Oczywiście te dostarczone z urządzeniem  powinny  wystarczyć  na  długo ok. 24mc lub dłużej. Montujemy je w miejscach gdzie będą miały styczność z elektrolitem jakim jest woda deszczowa itp. Jest to bardzo istotne w metodzie katodowej.
Protektory muszą mieć styczność z warunkami atmosferycznymi, czyli z przodu w komorze silnika np. w odpływie wody- rynience błotnika,  z tyłu również w jakimś odpływie wody – rynience bagażnika  itp.
W przypadku montażu dwóch urządzeń sugerujemy zamontowac jedno z przodu samochodu a drugie z tyłu unikając tym samym  przeciągania przewodów wzdłuż samochodu. Przed montażem należy przeszlifować elektrody grubym papierem ściernym ze wszystkich stron!
Czerwony przewód (zasilanie) akumulator +
Zielono żółty : (masa) akumulator   -

 

Ważne!

Urządzenie musi działać non stop podłączamy je  pod napięcie 12V na stałe!  Nie po włączeniu zapłonu! Jeśli chodzi o samo pudełko to montujemy je wewnątrz samochodu gdzieś pod deską kokpitu lub innym dogodnym miejscu podobnie jak alarm samochodowy.   Jedna dioda w obudowie zapali się stałym a,  poniewaz urzadzenia pracuje impulsowo  w momencie pracy urzadzenia zaczną pojawiac sie impulsy drugiej umieszczonej wewnątrz obudowy diody.

 

Polityka plików cookies