Kontakt Strona główna
Zabezpieczenia antykorozyjne
Strona główna O firmie Czym jest korozja? Jak to działa? ESA w aucie ESA w Mototocyklach Montaż Tabele Często Zadawane Pytania Kup ESA Kontakt
Aktualności
Artykuły i Testy w Mediach
  1. You Tube "Miłośnicy czterech kółek" test urządzenia

  2. Rzetelny test urzadzenia na forum Jaguar Polska - cały wątek
08.05.2017
Więcej...

Instalacja

Urządzenie nie ma wpływu na odbiorniki i instalacje w samochodzie.
Pobór prądu jest niewielki według naszych pomiarów wynosi 11-12 mA mniejszy do standardowego alarmu samochodowego.

Montaż w samochodzie

Dla zapewnienia najskuteczniejszego  i bezawaryjnego działania urządzenia  zaleca się przykręcenie elektrod (sztabki na końcach przewodów) śrubką do karoserii. Sugerujemy urzyc sruby ze staki nierdzewnej lub mosieznej jak rowniez palstikowej.  Wprzypadku urzycia sruby plastikowej lub opaski pod elektrodą wykonujemy ostrym narzędziem rysę do gołej blachy długości ok 2-3cm i szerokości ok. 2mm oraz mocujemy  elektrodę taj aby Elektroda leżała na płaskim odcinku karoserii i zakrywała zrobioną uprzednio rysę. W żadnym wypadku nie oczyszczamy powierzchni pod cała elektrodą ! Przez elektrodę musi przepływać woda opadowa , w żadnym wypadku nie konserwujemy nie zabezpieczamy niczym elektrod! Zalecamy wcześniej przetrzeć całą powierzchnię grubym papierem ściernym. W metodzie katodowej anody przejmują na siebie   proces reakcji elektrochemicznej jakim jest korozja. Z tego powodu co pewien czas trzeba kontrolować  stan elektrod i stwierdzając  bardzo mocne skorodowanie trzeba je po prostu wymienić na nowe. Są to najczęściej  sztabki  aluminiowo-magnezowe,  cynkowo-magnezowe lub cynkowe, mogą być również aluminiowo-cynkowe w których zaciśnięte są przewody.  Przewody są zaciskane w elektrodach.    Należy pamiętać o zabezpieczeniu samego miejsca połączenia przewodu z elektrodą. Sugerujemy zakup  nowych elektrod u nas otrzymają je Państwo z odcinakami przewodów , wystarczy tylko odciąć stare i przylutować nowe elektrody. Oczywiście te dostarczone z urządzeniem  powinny  wystarczyć  na  długo ok. 24mc lub dłużej. Montujemy je w miejscach gdzie będą miały styczność z elektrolitem jakim jest woda deszczowa itp. Jest to bardzo istotne w metodzie katodowej.
Protektory muszą mieć styczność z warunkami atmosferycznymi, czyli z przodu w komorze silnika np. w odpływie wody- rynience błotnika,  z tyłu również w jakimś odpływie wody – rynience bagażnika  itp.
W przypadku montażu dwóch urządzeń sugerujemy zamontowac jedno z przodu samochodu a drugie z tyłu unikając tym samym  przeciągania przewodów wzdłuż samochodu. Przed montażem należy przeszlifować elektrody grubym papierem ściernym ze wszystkich stron!
Czerwony przewód (zasilanie) akumulator +
Zielono żółty : (masa) akumulator   -

 

Ważne!

Urządzenie musi działać non stop podłączamy je  pod napięcie 12V na stałe!  Nie po włączeniu zapłonu! Jeśli chodzi o samo pudełko to montujemy je wewnątrz samochodu gdzieś pod deską kokpitu lub innym dogodnym miejscu podobnie jak alarm samochodowy.   Jedna dioda w obudowie zapali się stałym a,  poniewaz urzadzenia pracuje impulsowo  w momencie pracy urzadzenia zaczną pojawiac sie impulsy drugiej umieszczonej wewnątrz obudowy diody.

 

Polityka plików cookies