Kontakt Strona główna
Zabezpieczenia antykorozyjne
Strona główna O firmie Czym jest korozja? Jak to działa? ESA w aucie ESA w Mototocyklach Montaż Tabele Często Zadawane Pytania Kup ESA Kontakt
Aktualności
Artykuły i Testy w Mediach
  1. You Tube "Miłośnicy czterech kółek" test urządzenia

  2. Rzetelny test urzadzenia na forum Jaguar Polska - cały wątek
08.05.2017
Więcej...

F.A.Q.




  1. Mojego samochodu nie ma w tabeli, nie wiem ile urządzeń zamówić?
    Tabela nie jest często  aktualizowana, nawet gdyby tak było to trzeba by umieścić tam wszystkie marki świata, możemy zasugerować się wielkością samochodu i porównać do   istniejącego w tabeli dobierając  taka samą ilość urządzeń. W przypadku samochodu używanego, starszego z istniejąca korozją lub po naprawach blacharskich prosimy o kontakt z nami w sprawie doboru optymalnej ilości systemów.

  2. Czy jeśli samochód posiada ślady korozji,czy  urządzenie cokolwiek pomoże?
    Oczywiście tak. Po latach doświadczenie wiemy, że urządzenia doskonale sprawują
    się również w samochodach z istniejąca już korozją gdzie zdecydowanie spowalniają
    jej dalszy rozwój włącznie do całkowitego zatrzymania (jest to uzależnione od aktualnej ilości korozji samochodzie).

  3. Czy mogę wywiercić otwór w elektrodzie aby przykręcić ją śrubką?
    Tak.  Zalecamy dobre przymocowanie elektrody najlepiej właśnie za pomocą wkręta lub śrubki. Sugerujemy użycie śrubki lub wkręta ze stali nierdzewnej lub mosiądzu.
    • Można również wykożystać istniejąca srubę lub wkręt dostosowując do niej otwór elektrody.
    • Kolejnym sposobem jest umieszczenie elektrody na płąskim odcinku karoseri orac docisniecie go za pomocą opaski lub w inny  dogodny możliwy sposób, w tym przypadku zalecane jest  wykonanie małej rysy przez lakier (ok 1,5cm i grubości ok 1 mm)  która musi sie znależć po elektrodą. Po miedzy elktrodą a odsłoniętym metalem ma pozostać szczelina na grubość lakieru.

  4. Mój samochód ma plastikowe błotniki gdzie przykręcić elektrodę?
    W takiej sytuacji można zmienić miejsce montażu, rynienki SA sugerowanym przez
    nas optymalnym miejscem montażu elektrod jednak gdy sytuacja tego wymaga można zainstalować elektrody np. na przednim pasie pod zderzakiem w miejscu nie widocznym  lub innym miejscu gdzie elektroda będzie miała styczność z otoczeniem zewnętrznym oraz najlepiej również z  wodą opadowa.
    Proszę pamiętać ze plastikowe
    błotniki SA również przykręcane do elementów metalowych, wiec jeżeli elektroda będzie przykręcona do elementu wewnętrznego przez plastikowy błotnik, również będzie to prawidłowe, jeżeli zachowane zostanie połączenie elektryczne pomiędzy elektrodą
    a karoserią.

  5. W jaki sposób mam zamontować 2 urządzenia czy musze koniecznie montować po jednym z każdej strony samochodu czy  można z tyłu i z przodu ?
    Montaż 2 urządzeń jest prawidłowy w obu tych przypadkach, proszę zamontować tak,
    aby montaż by jak najmniej  kłopotliwy. Jeżeli posiada Pan zasilanie w bagażniku  nie sensu przeciągać wszystkich przewodów z przodu samochodu , montujemy wtedy 1 urządzenie
    z przodu drugie z tyłu samochodu oraz analogicznie jeśli wygodniej jest zamontować
    po jednym urządzenia z każdej strony wykorzystując jedno miejsce zasilania obu urządzeń,
    śmiało proszę zamontować  po lewej i prawej stronie każde.

  6. Gdzie zamontować puszkę z elektroniką?
    Zdecydowanie sugerujemy montaż modułu z elektronika wewnątrz pojazdu w suchym
    miejscu, podobnie jak alarmy immobilisery itp.

  7. Czy wasz system nie rozładuje akumulatora?
    Nie ma takiej możliwości jeżeli akumulator w samochodzie jest w pełni sprawny. Dzięki działaniu impulsowemu nasze urządzenie ma znikomy pobór prądu na poziomie 12mA (to tyle ile pobiera analogowy zegarek w samochodzie).

  8. Posiadam w samochodzie instalacje  gazową  LPG, czy urządzenie nie zakłóci jej działania?
    Absolutnie nie, nasze urządzenia są zupełnie nieszkodliwe dla instalacji gazowych oraz jakichkolwiek innych  instalacji w samochodzie i nie powodują żadnych interakcji.

  9. Posiadam system audio i video w samochodzie, czy urządzenie nie spowoduje zakłóceń w odbiorze?
    Nie, nasze urządzenia nie powodują żadnych zakłóceń w instalacjach audio oraz video w samochodach.

  10. Czy wasz system nie będzie zakłócał pracy mojego CB Radio?
    Nie, nasz system nie powoduje żadnych zakłóceń w prawidłowo zainstalowanych urządzeniach
    nadawczo odbiorczych w tym również  CB Radio.

  11. Musze dokonać naprawy blacharskiej ze spawaniem, czy musze zdemontować system?
    Tak, na ten czas trzeba  odkręcić elektrody oraz odłączyć przewody zasilania.

  12. Co ile musze wymieniać elektrody gdzie je kupić?
    Elektrody wymieniamy po stwierdzeniu ich poważnego zużycia. Jeżeli elektrody są skorodowane  powierzchniowo należy je oczyścić z tlenków szczotką druciana lub papierem ściernym i  ponownie przykręcić. Po stwierdzeniu poważnego zużycia sugerującego ich niezdatność do dalszego wykorzystania trzeba je wymienić na nowe. Okres ten jest zależny od wielu czynników, wielkości samochodu oraz warunków jego eksploatacji, jednak nie powinno być to krócej niż ok. 2 lat. Zakupu można dokona w naszej firmie podobnie jak zakup urządzenia korzystając z formularza zakupu lub innej dostępnej formy.

  13. Moj samochód jest wykonany w całości z aluminium czy wasze urzadzenie ma tu zastosowanie?
    Oczywiscie Aluminum koroduje jak kazdy inny metal główny powod zastosowania tego metalu w samochodach lezy w zdecydowanym zmniejszeniu wagi. nasz system tak samo skutecznie zabezpiecza samochody z wykonane z aluminum jak i te wykonane z e stali.
    Wsrod naszych klientow możemy poszczycić się właścicilami takich samochodów wykonanych z aluminium jak Audi A8 czy Aston Martin iwiele innych.

  14. Mam problem z przeciągnięciem przewodu z elektrodą na tył samochodu elektroda jest za gruba, co mogę zrobić?
    W takim przypadku można przeciąć przewód i przewlec go przez wąskie szczeliny, należy pamietac aby po takim zabiegu połaczenie przewodu było lutowane oraz dobrze zaizolowane.

  15. Czy moge skrócic przewód od elektrody? Zamontowałem dwa urzadzenia z przodu i z tyłu po jednym, jeden przewód każdego z nich jest za długi, mogę go skrocić?
    Oczywiscie tak, nawet jest to wskazane, poniewaz za długi przewód najczęściej jest zwijany lub załamywany co bardzo nekożystnie wpływa na skuteczniość elektrody. W każdym przypadku skrócenia należy dobrze zlutować i zaizolować miejsce połączenia.

  16. Wydaje mi sie ze jedna elektroda  nie koroduje, na drugiej sa ślady korozji, czy coś jest nie tak podłączone?
    Należy sprawdzić czy połaczenie elektrody z przedmiotem zabezpieczanym przewodzi prąd, musi być to dobre połaczenie elektryczne.
    Należy rownież sprawdzic czy przewód nie jest zwinięty w pęczek i nie tworzy cewki lub czy nie jest mocno załamany, w obu tych przypadkach może dojść do zdecydowanego pogorszenia skuteczności działania elektrody.

  17. Zgodnie z teoria wystarczy podlaczyc do chronionych urzadzen sztabki metalu o wiekszej elektroujmenosci (cynk, magnez, aluminium). Sztabki te koroduja, dostarczaja elektrony do chronionego metalu i zapobiegaja jego degradacji przez emisje jonow dodatnich (rdza). Jezeli uzywamy zabezpieczenia elektrycznego, nie sa potrzebne sztabki protektora,a jedynie powinnismy urzadzenie spolaryzowac ujemnie. W Panstwa metodzie jsest jakies niezrozumiale polaczenie obu tych metod. Po co podlaczac jakies zasilanie skoro posiadamy korodujace sztabki protektora. Poza tym nie wytlumaczyli nigdzie Panstwo jak zachowuje sie ten uklad w momencie stalego podlaczenia bieguna ujemnego akumulatora do karoserii samochodu. czy w ukladzie Panstwa urzadzenia (elektrody - akumultaor) wystepuje jakis przeplyw pradu? Po co wykonywac ryse na lakierze w przypadku przykrecenia elektrod nierdzewna sruba, przeciez jest juz zapewniony kontak elektryczny poprzez srube. Czy w przypadku jazdy po mokrej powierzchni z kaluzami, w bezdeszczowej pogodzie Panstwa system bedzie dzialal jezeli elektrody w rynienkach odplywowych nie maja kontaktu z woda?

    Pomiedzy elektrodami nie płynie prąd. Elektrody działaj niezaleznie od siebie, a tylko wzgledem karoserii . Jesli podłaczy Pan do kaumulatora nie ma znaczenia czy samochod ma uruchomiony silnik zasilanie 12 jest cały czas . Urzadzenia działa na wszystkie zabezpieczane metalowe przedmioty jesli sa podłączone do zasilania w obiegu wraz urzadzeniem. Elektrody emituja krotkie impulsy ktore zmieniaja potencjał łądunkow na powierzchni karaoserii, uniemozliwiajac w ten sposob powstawanie ognisk elektrochemicznych.
    Przy zabezpoieczani aktywnym nie sa potrzebne sztaby tylko niewielkie elektrody i takie tez są ,
    Co do rozbieznosci  to naleciałosci przez lata zmian. Oczywiscie rysa nie jest potrzbna jesli przykrecany  sruba metalowa, wczesniej sztabki były przyklejane z biegiem czasu wystepowały problemy z utrzymaniem ich w kontakcie z powierzchnia karoserii. Sprawdzilismu skutecznosc na ptrzykreconych  elektrodach i zmodenizowalismy  w zwiazku z tym układ. Urzadzenie nadal skutecznie działa nawet po przykreceniu do karoserii. Obecnie sugerujemy bardziej zaawansowane  mocowanie  ekektrod bez połaczenia elektrycznego  za pomoca  srub z tworzywa lunb opasek , mozna rowniez przykleic na brzegach jednak w miejscach gdzie wilgosc utrzymuje sie najdłuzej trzeba kontolowac połaczenie. takie mocowanie  teoretycznie powinno zwiekszyc skutecznosc, jednak zmiany w przeprowadzonych doswiadczeniach wskazuja na nie wielka poprawę. jednak przylejanie orac mocowanie opaska jest mniej inwazyjne szczegolnie w ryninkach gdzie łatwo o przeciek .
    To atywna metoda sztabki koroduja pierwsze wykonane sa  ze stopu aluminiowo magnezowego.
    W bezdeszczową pogodę urzadzenie nadal działa jezeli jest tylko niewieka wilgoc, z tego powodu mocujemy w miejscach gdzie ta utrzymuje sie najdłuzej.

 



 



 



 



 









 



Polityka plików cookies