Kontakt Strona główna
Zabezpieczenia antykorozyjne
Strona główna O firmie Czym jest korozja? Jak to działa? ESA w aucie ESA w Mototocyklach Montaż Tabele Często Zadawane Pytania Kup ESA Kontakt
Aktualności
Artykuły i Testy w Mediach
 1. You Tube "Miłośnicy czterech kółek" test urządzenia

 2. Rzetelny test urzadzenia na forum Jaguar Polska - cały wątek
08.05.2017
Więcej...

F.A.Q.
 1. Mojego samochodu nie ma w tabeli, nie wiem ile urządzeń zamówić?
  Tabela nie jest często  aktualizowana, nawet gdyby tak było to trzeba by umieścić tam wszystkie marki świata, możemy zasugerować się wielkością samochodu i porównać do   istniejącego w tabeli dobierając  taka samą ilość urządzeń. W przypadku samochodu używanego, starszego z istniejąca korozją lub po naprawach blacharskich prosimy o kontakt z nami w sprawie doboru optymalnej ilości systemów.

 2. Czy jeśli samochód posiada ślady korozji,czy  urządzenie cokolwiek pomoże?
  Oczywiście tak. Po latach doświadczenie wiemy, że urządzenia doskonale sprawują
  się również w samochodach z istniejąca już korozją gdzie zdecydowanie spowalniają
  jej dalszy rozwój włącznie do całkowitego zatrzymania (jest to uzależnione od aktualnej ilości korozji samochodzie).

 3. Czy mogę wywiercić otwór w elektrodzie aby przykręcić ją śrubką?
  Tak.  Zalecamy dobre przymocowanie elektrody najlepiej właśnie za pomocą wkręta lub śrubki. Sugerujemy użycie śrubki lub wkręta ze stali nierdzewnej lub mosiądzu.
  • Można również wykożystać istniejąca srubę lub wkręt dostosowując do niej otwór elektrody.
  • Kolejnym sposobem jest umieszczenie elektrody na płąskim odcinku karoseri orac docisniecie go za pomocą opaski lub w inny  dogodny możliwy sposób, w tym przypadku zalecane jest  wykonanie małej rysy przez lakier (ok 1,5cm i grubości ok 1 mm)  która musi sie znależć po elektrodą. Po miedzy elktrodą a odsłoniętym metalem ma pozostać szczelina na grubość lakieru.

 4. Mój samochód ma plastikowe błotniki gdzie przykręcić elektrodę?
  W takiej sytuacji można zmienić miejsce montażu, rynienki SA sugerowanym przez
  nas optymalnym miejscem montażu elektrod jednak gdy sytuacja tego wymaga można zainstalować elektrody np. na przednim pasie pod zderzakiem w miejscu nie widocznym  lub innym miejscu gdzie elektroda będzie miała styczność z otoczeniem zewnętrznym oraz najlepiej również z  wodą opadowa.
  Proszę pamiętać ze plastikowe
  błotniki SA również przykręcane do elementów metalowych, wiec jeżeli elektroda będzie przykręcona do elementu wewnętrznego przez plastikowy błotnik, również będzie to prawidłowe, jeżeli zachowane zostanie połączenie elektryczne pomiędzy elektrodą
  a karoserią.

 5. W jaki sposób mam zamontować 2 urządzenia czy musze koniecznie montować po jednym z każdej strony samochodu czy  można z tyłu i z przodu ?
  Montaż 2 urządzeń jest prawidłowy w obu tych przypadkach, proszę zamontować tak,
  aby montaż by jak najmniej  kłopotliwy. Jeżeli posiada Pan zasilanie w bagażniku  nie sensu przeciągać wszystkich przewodów z przodu samochodu , montujemy wtedy 1 urządzenie
  z przodu drugie z tyłu samochodu oraz analogicznie jeśli wygodniej jest zamontować
  po jednym urządzenia z każdej strony wykorzystując jedno miejsce zasilania obu urządzeń,
  śmiało proszę zamontować  po lewej i prawej stronie każde.

 6. Gdzie zamontować puszkę z elektroniką?
  Zdecydowanie sugerujemy montaż modułu z elektronika wewnątrz pojazdu w suchym
  miejscu, podobnie jak alarmy immobilisery itp.

 7. Czy wasz system nie rozładuje akumulatora?
  Nie ma takiej możliwości jeżeli akumulator w samochodzie jest w pełni sprawny. Dzięki działaniu impulsowemu nasze urządzenie ma znikomy pobór prądu na poziomie 12mA (to tyle ile pobiera analogowy zegarek w samochodzie).

 8. Posiadam w samochodzie instalacje  gazową  LPG, czy urządzenie nie zakłóci jej działania?
  Absolutnie nie, nasze urządzenia są zupełnie nieszkodliwe dla instalacji gazowych oraz jakichkolwiek innych  instalacji w samochodzie i nie powodują żadnych interakcji.

 9. Posiadam system audio i video w samochodzie, czy urządzenie nie spowoduje zakłóceń w odbiorze?
  Nie, nasze urządzenia nie powodują żadnych zakłóceń w instalacjach audio oraz video w samochodach.

 10. Czy wasz system nie będzie zakłócał pracy mojego CB Radio?
  Nie, nasz system nie powoduje żadnych zakłóceń w prawidłowo zainstalowanych urządzeniach
  nadawczo odbiorczych w tym również  CB Radio.

 11. Musze dokonać naprawy blacharskiej ze spawaniem, czy musze zdemontować system?
  Tak, na ten czas trzeba  odkręcić elektrody oraz odłączyć przewody zasilania.

 12. Co ile musze wymieniać elektrody gdzie je kupić?
  Elektrody wymieniamy po stwierdzeniu ich poważnego zużycia. Jeżeli elektrody są skorodowane  powierzchniowo należy je oczyścić z tlenków szczotką druciana lub papierem ściernym i  ponownie przykręcić. Po stwierdzeniu poważnego zużycia sugerującego ich niezdatność do dalszego wykorzystania trzeba je wymienić na nowe. Okres ten jest zależny od wielu czynników, wielkości samochodu oraz warunków jego eksploatacji, jednak nie powinno być to krócej niż ok. 2 lat. Zakupu można dokona w naszej firmie podobnie jak zakup urządzenia korzystając z formularza zakupu lub innej dostępnej formy.

 13. Moj samochód jest wykonany w całości z aluminium czy wasze urzadzenie ma tu zastosowanie?
  Oczywiscie Aluminum koroduje jak kazdy inny metal główny powod zastosowania tego metalu w samochodach lezy w zdecydowanym zmniejszeniu wagi. nasz system tak samo skutecznie zabezpiecza samochody z wykonane z aluminum jak i te wykonane z e stali.
  Wsrod naszych klientow możemy poszczycić się właścicilami takich samochodów wykonanych z aluminium jak Audi A8 czy Aston Martin DB9

 14. Mam problem z przeciągnięciem przewodu z elektrodą na tył samochodu elektroda jest za gruba, co mogę zrobić?
  W takim przypadku można przeciąć przewód i przewlec go przez wąskie szczeliny, należy pamietac aby po takim zabiegu połaczenie przewodu było lutowane oraz dobrze zaizolowane.

 15. Czy moge skrócic przewód od elektrody? Zamontowałem dwa urzadzenia z przodu i z tyłu po jednym, jeden przewód każdego z nich jest za długi, mogę go skrocić?
  Oczywiscie tak, nawet jest to wskazane, poniewaz za długi przewód najczęściej jest zwijany lub załamywany co bardzo nekożystnie wpływa na skuteczniość elektrody. W każdym przypadku skrócenia należy dobrze zlutować i zaizolować miejsce połączenia.

 16. Wydaje mi sie ze jedna elektroda  nie koroduje, na drugiej sa ślady korozji, czy coś jest nie tak podłączone?
  Należy sprawdzić czy połaczenie elektrody z przedmiotem zabezpieczanym przewodzi prąd, musi być to dobre połaczenie elektryczne.
  Należy rownież sprawdzic czy przewód nie jest zwinięty w pęczek i nie tworzy cewki lub czy nie jest mocno załamany, w obu tych przypadkach może dojść do zdecydowanego pogorszenia skuteczności działania elektrody.
     

 Polityka plików cookies